Zoznam členov KPM Prešov:
Václav Hochmuth - predseda klubu
Maroš Trusa - podpredseda klubu
 
Adrián Feč
Peter Fek
Kamil Jánoš
Róbert Laclavík
Pavol Karniš
Slavo Moskvič
Ľubomír Müller
Ján Petko
Fredy Ťukot
Adrián Wilga
 

Myšlienka na vznik Klubu plastikových modelárov vznikla v roku 1995 a do praktickej realizácie sa dostala o rok neskôr, keď bol klub oficiálne zaregistrovaný pod Zväzom modelárov Slovenska - Spoločnosť plastikových modelárov. Po niekoľkých rokoch sa však táto organizovaná podoba ukázala ako zbytočná a klub začal fungovať skôr na voľnejšom základe - stretávaní sa ľudí so spoločným hobby. Priestory na stretávanie sa menili až po súčasnú podobu nepravidelných piatkových stretnutí v baroch U Pilota (zastávka MHD Čierny most) a Ranč (Levočská ulica pri Kauflande) v Prešove.

Klub plastikových modelárov Prešov je organizátorom modelárskej akcie Prešov model show. Pre potreby organizácie je klub od roku 2005 registrovaný ako samostatná právnická osoba.

Členovia klubu sa v rámci svojich možností zúčastňujú na modelárskych akciách doma aj v zahraničí a to ako súťažiaci alebo diváci. Za roky činnosti sa našim členom podarilo na týchto súťažiach získať mnohé významné ocenenia.

Cieľom našej činnosti je podpora, rozvoj a propagácia plastikového modelárstva nielen v našom regióne. Ďalšou dôležitou úlohou je zhromažďovanie nepostavených stavebníc pre budúce generácie. Ani v tejto zberateľskej činnosti sa naši členovia nedajú zahanbiť.